wtorek, 27 listopada 2012

Dorota Terakowska - "Dobry adres to człowiek".


Autor: Dorota Terakowska
Ilość stron:  64
Wydawnictwo: Wydawnictwo literackie
Ocena: 9/10   ULUBIONE*
    
 "Książka jest zbiorem felietonów niedawno zmarłej pisarki, publikowanych na łamach magazynu Elle. Lekkie, dowcipne teksty poruszają m.in. tematy mediów, mody, obyczajów i rodziny."

Zarówno dla mamy, dla córki, dla....
Myślę, że nie ma określonego wieku! Książka jest dla każdego, dla starszego i dla młodszego.
Pisarka z nutką satyry pisze o zwykłym zachowaniu ludzkim, a to nie jest nikomu obce. Na pewno każdy znajdzie coś o sobie. Czytamy o sprawach tak oczywistych, a o których bardzo często zapominamy.
Warto wziąć sobie do serca niektóre rady autorki.


Dorota Terakowska. Jej książki mają w sobie coś takiego, co sprawia, że po prostu chce się je czytać. Przedstawia nam życie w najprostszy sposób. Ta książka ma niesamowity, a prosty przekaz. Płynie z niej mądrość życiowa, a ukłony dla pani Terakowskiej, za sposób w jaki nam tą mądrość przekazuje. 
Autorka pisze z humorem, dzięki czemu przyjemność czytania jest jeszcze większa. Jest dowcip, dobry przekaz, jasne myśli, morał. Czego chcieć więcej? 

Na książkę zerknęłam przypadkiem w bibliotece, a mój wzrok przykuł "zastanawiający" tytuł, więc wypożyczyłam. I bardzo się z tego cieszę. Kolejna pozycja na jeden wieczór. Nawet się nie obejrzysz, a tu już koniec książki!


5 komentarzy:

 1. No to idę do biblioteki ja wypożyczyć... Mam nadzieję, że jeszcze będzie. Długo cię nie było ( tak mi się zdaje)... blog jest ładny... Zrecenzowałaś już kod Leonarda da Vinci? Bo strasznie ciekawi mnie akcja, ale nie mam czasu czytać... Szkoła zaczyna wykańczać człowieka, zdecydowanie za dużo sprawdzianów i kartkówek... ;D
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie, na nowy post: http://daughters-of-gloom.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. hmmm wydaje mi się że ciekawa.. chyba lece do biblioteki :D

  zaprasszam:

  http://hybrid-genesis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! Muszę przyznać, że Twój blog jest naprawdę interesujący i fajny. Zaciekawił mnie. Chciałabym zaprosić się na moje nowe forum ogólnotematyczne dla młodzieży. www.shiners.fora.pl - Na tym forum panuje wspaniała atmosfera, można porozmawiać na wszystkie tematy, poznać innych użytkowników i bardzo dobrze się bawić! Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Mam nadzieję, że wpadniesz na Shiners. Obiecuję że nie pożałujesz!
  Pozdrawiam, Sovbedlly.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja mama bardzo lubi książki Terakowskiej. Polecę jej. :)

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz - dziękujemy :)